Son Dakika… 72 ilde ‘Mercek 8’ operasyonu: Bin 588 şüpheli gözaltında!

SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sabah saatlerinde yeni bir operasyonun daha müjdesini verdi. Bakan Yerlikaya, son üç günde eş zamanlı olarak 72 ilde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen “MERCEK-8” operasyonlarında bin 588 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

Son 3 günde eş zamanlı olarak 72 İlde ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik olarak düzenlenen “Mercek – 8” operasyonlarında;

  • 964 Ruhsatsız tabanca,
  • 89 Kurusıkıdan çevrilmiş tabanca
  • 30 Uzun namlulu tüfek
  • 252 Ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplam 1335 silah ele geçirildi.
  • 1558 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Halkımızın Huzurunu Kaçıran Organize Suç Örgütlerinin Ve Onlara Silah Temin Edenlerin Peşindeyiz. Onları Adalete Teslim Etmeye Kararlıyız! İl Jandarma Komutanlıklarımız ve İl Emniyet Müdürlüklerimiz tarafından son 4 günde İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, Şanlıurfa, Samsun, Diyarbakır, Antalya, Gaziantep, Bursa, Konya, Kocaeli, Mersin, Osmaniye, Sakarya, Balıkesir, Malatya, Tekirdağ, Amasya, Manisa, Trabzon, Kahramanmaraş, Elazığ, Eskişehir, Niğde, Mardin, Muğla, Çorum, Giresun, Kastamonu, Afyonkarahisar, Batman, Denizli, Ordu, Ağrı, Hatay, Kars, Bartın, Sivas, Çanakkale, Düzce, Kayseri, Kırklareli, Zonguldak, Erzincan, Erzurum, Karabük, Siirt, Tokat, Van, Aksaray, Aydın, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Edirne, Isparta, Karaman, Kırıkkale, Rize, Uşak, Yalova, Yozgat, Adıyaman, Burdur, Çankırı, Kilis, Muş, Nevşehir, Sinop, Şırnak ve Tunceli olmak üzere son [] gün içinde eş zamanlı olarak72 ilde evlerde, iş yerlerinde ve yol aramalarında yapılan “MERCEK-8 Operasyonlarında” 964 ruhsatsız tabanca ve 89 kurusıkıdan çevrilmiş tabanca olmak üzere toplam 1053 tabanca yakalandı.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x